Wpływ czynników zewnętrznych na jakość skóry
8.jpg

Twarz codziennie narażona jest na wiele czynników zewnętrznych, jednak nie można zwalić wszystkiego na środowisko. Geny i styl życia odgrywają w tej kwestii również duże znaczenie. 

Wiele ludzi na co dzień boryka się z problemami skórnymi, które potrafią być uciążliwe i powodują dodatkowe źródło stresu.

Stres

Jest integralną częścią naszego życia. Jest to spowodowane czynnikami zwanymi stresorami. W przeszłości dominowały stresory fizyczne, obecnie mają znaczenie psychologiczne i społeczne. Stresory o negatywnej ocenie powodują stan napięcia emocjonalnego, który nasila aktywność nerwową, hormonalną i immunologiczną. Długotrwała ekspozycja na stres powoduje niedobory odporności, przemiany metaboliczne, które następnie mogą wywołać różne choroby, w tym choroby skóry. Wraz ze wzrostem poziomu stresu zwiększa się także liczba oznak starzenia widocznych na skórze. Zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, u których poziom stresu jest niski, występuje mniej oznak starzenia. Dlatego nawet kilka minut dziennie należy poświęcić na głębokie oddechy, które wprowadzą do organizmu większą dawkę tlenu i oczyszczą głowę.

Promienie UV

Polska usytuowana jest na półkuli północnej i wschodniej z tego wynika, że słońce mamy przez ok. 66 dni w roku. Jednak promienie UV nie wyłączają się na okres zimowy jak mogłoby się wydawać. Zimą promienie słoneczne odbijają się, nawet 90% z nich, od białego śniegu (o ile ten spadnie) i działają tak samo jak latem. Naturalny system ochrony skóry może ulec wyczerpaniu z powodu nadmiernej ekspozycji na słońce, co skutkować może większą podatnością na negatywny wpływ promieni UV. Doprowadzić to może do zmian chorobowych oraz przedwczesnego starzenia się. Dlatego krem UV stanowi barierę między skórą a promieniami i powinno stosować się go cały rok, aby uniknąć wymienionych skutków.

Dieta

Tu można by napisać o tym książkę, jednak ograniczymy się do podstaw. Na każdym kroku podsuwane są gotowe produkty do spożywcze, czy to w sklepach czy w sieciówkach fastfood’owych. Jak wiadomo żywność przetworzona ma w sobie całą tablicę Mendelejewa, której efekty można zobaczyć w postaci wyprysków na twarzy. Kupując jedzenie stawiajcie na produkty świeże: owoce, warzywa, nabiał, pieczywo żytnie. Ograniczcie spożywanie dodanego cukru, który jest pożywieniem dla grzybów, wyeliminujcie napoje gazowane i słone przekąski. Wasza skóra Wam za to podziękuje.

Jeśli Wasza cera nie jest w najlepszej kondycji to wprowadzenie do codziennego planu dnia wymienionych wyżej zaleceń jest niezbędne i co więcej nie nadszarpnie Waszego portfela. Jeśli jednak chcecie szybszych i bardziej widocznych zmian spróbujcie kuracji serum FLAWLESS.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl